Filtry pary czystej CSF16

Filtr CSF16 to wysokiej efektywności  filtr SPIRAX SARCO przeznaczony do dokładnego usuwania drobnych zanieczyszczeń z instalacji pary wodnej. Wykorzystując ten filtr można z pary wytwarzanej w standardowym kotle czy wytwornicy parowej uzyskać parę czystą filtrowaną, zalecaną do stosowania  w wielu technologiach w przemyśle spożywczym, kosmetycznym itp. Obudowa filtra wykonana jest w formie dwóch części, połączonych złączem zgodnym z normą DIN11851 („złącze spożywcze”) dla średnic  od DN8 do DN80, lub złączem kołnierzowym dla DN100 do DN200. Dostępne są dwie wersje materiałowe:

filtr CSF16 – z obudową ze stali nierdzewnej 1.4301 filtr

CSF16T – z obudową ze stali nierdzewnej 1.4404

Dla średnic od DN8 do DN 80 obudowa jest polerowana zewnętrznie, natomiast powierzchnie wewnętrzne mają wykończenie naturalne. Obudowy o średnicy DN100 i większej mają powierzchnię wewnętrzną i zewnętrzną wykończoną naturalnie. Wymienne wkłady filtracyjne wykonane są z porowatego spieku stali nierdzewnej austenitycznej, w trzech odmianach różniących się wielkością porów:

1 mikron

5 mikronów

25 mikronów

Dla niektórych średnic występują dodatkowo dwie wersje, różniące się przepustowością, oznaczone:

L – małej przepustowości

H – wysokiej przepustowości

 

Wkład filtracyjny 5 mikronów ma zdolność usuwania 95% cząstek rozmiaru 2 mikrony i większych. Zapewnia to spełnienie wymagań standardu 3A 609-03 dotyczącego wytwarzania pary jakości kulinarnej. Wszystkie materiały spełniają wymagania przepisów FDA.